Devlet Teşvikleri Hangi Sektörlere Verilir?

Devlet Teşvikleri

1985 yılından bu yanan teşvik kanunları kapsamında danışmanlık hizmetleri sunarak, şirketlerin kuruluş, büyüme ve gelişim aşamalarında devreye giriyoruz. Teşvik kanunu kapsamında; yatırım teşvik belge alımı, revize, süre uzatılması ve kapatılması konularında danışmanlık ediyoruz.

İzin belgeleri, yabancı uyruklu personel çalıştırma izin belge alımı, devlet teşvikleri, Turizm Bakanlığı işlem ve evrakları, sanayi sicil belge alımları, ithalat belgeleri, kota ve ithal lisans teminleri, Gümrük Bakanlığı evrakları, kontrol ve kalite kontrol belgeleri temini, finansal işlemler ve kiralama sistemleri ile Sağlık Bakanlığı evrak ve bilgi işlemlerinde danışmanlık ve öncülük hizmetleri sunmaktayız.

Devlet Teşvikleri Nasıl Alınır, Kimeler Verilir?

Ekonomi Bakanlığı bünyesinde hazırlanan ve planlanan devlet teşvikleri gerçek ve tüzel kişilerce kullanılabilir. Tüzel kişilerden; dernek, vakıf, kamu kurumu, kuruluşları, yabancı yatırımcılar, sermaye şirketleri, iş ortakları başvuru yapabilir, teşviklerden faydalanabilirler. Gerçek kişiler ise belge aracılığı ile devlet teşvikleri için bizzat başvuru yapabilir, yararlanabilirler. Turizmcilere, turizm sektörüne girmeye hazırlanan adaylara teşvik fırsatları sunulmaktadır. Gerekli belge, evrak, proje ve sunumları hazırlanarak başvurular yapılabilir.

Teşvik Danışmanlığı Neden Gereklidir?

Devlet fonundan teşvik kullanabilmek için tüm prosedürlere hakim olmak gereklidir. Danışmanlık hizmeti sunan firmamız, sanayi, turizm, tarım, sanayi, tekstil, sağlık, endüstri ve birçok sektörde teşvik alanlarının her adımını biliyor, gerekli evrakları ve belgeleri koordine bir şekilde en kısa sürede tamamlıyoruz. Teşviklerin temasını oluşturan projelerinize danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.