İhracat Danışmanlık

İHRACAT DANIŞMANLIK SÜRECİ NASIL İŞLEMEKTEDİR?

Firmaların ihracat yapabilmesi için ihracata hazırlık aşamalarından başlayıp fiili olarak ihracat yapabilmesi için gerekli olan süreçleri ihracat danışmanlık olarak biz yapmaktayız. Bu süreç aşamasında firmanızın ihracat analizini, hedef Pazar analizini, potansiyel müşteri listesini, hazırda bulunan alıcı listesini ve ihracat veri tabanını hazırlamaktayız. Firmanızın ihracat yapabilmesi için gereken tüm ihtiyaç analizi ve süreç yönetimi tarafımızca titizlikle yürütülmektedir.

İHRACAT DANIŞMANLIK İÇİN FİRMAYA NE GİBİ HİZMETLER VERİLİR?

Türköz ihracat danışmanlık firması olarak öncelikle sizinle bir görüşme gerçekleştirerek analiz yapmaktayız. Bu görüşme ve analizde firmanın ürün ve hizmeti ile kurumsal alt yapısının ürün ve ihracatı ile uyumu belirlenir ve firmanın pazara girmesi için eksiklerinin ne olduğu belirlenir. Bu eksikler doğrultusunda bir satış stratejisi oluşturularak konumlandırma yapılır. Bu konumlandırmaya uyan iş planı ile tanıtım materyalleri yine firmamız tarafından hazırlanır.

İş planı hazırlandıktan sonra firmanın ihracat için yol haritası hazırlanır. Belirlenen bu yol haritasının reklamı, finansmanı ve teşvik planlaması titizlik ile yapılır. Bu planda firmanın neye ihtiyacı olduğu, ne kadar harcama yapılacağı ve bu harcamalara uyan bir teşvik olup olmadığı sorularının cevapları yer alır. Bütün bu çalışmaların hepsinin günlük planları oluşturularak ticari veri istihbaratı dosyası hazırlanır. Bu çalışmalar sonucunda yapılması gereken görüşmeler yine Türköz ihracat danışmanlık olarak tarafımızca yapılacaktır.

Görüşmeler sonucunda tanıtım çalışmalarına da bir an evvel başlanacaktır. Numune materyaller müşterilere iletilerek gerekirse müşteri davet edilecek ya da müşteri ziyaret edilerek ürün satış işlemi gerçekleştirilecektir. Bütün ihracat işlemlerinizi yaparken büyük bir titizlikle çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu nedenle firmanızın ihracat süreçlerinizi gönül rahatlığı ile firmamıza bırakabilirsiniz.