Teşvik Belgesi Danışmanlık Hizmeti

Teşvik Belgesi Nedir, Ne Yararı Vardır?

Ülkemizde özellikle elde olan sermayenin yatırıma dönüştürülmesi, yeni istihdam alanlarının oluşturulması ve özellikle yeni teknolojilerin üretilmesi amacıyla yatırımcılar devlet tarafından teşvik edilmektedir. Bu teşviklerden yararlanmak için teşvik belgesi alınması gerekmektedir. Genel itibari ile teşvik ise, belirli bir alana yapılan yönlendirme olarak ifade edilebilir. Ekonomi Bakanlığının vereceği bu belgenin alınması ile yatırımcıların ilgi duydukları alanlara veya teşvik alabilecekleri alanlara yönlenmesi sağlanmakta ve gerekli teşviklerin alınması ile avantajlı şekilde yatırım yapılması sağlanmaktadır. Firmamız teşvik belgesi alımı konusunda sizlere profesyonel ekibi ile yardımcı olmakta ve tüm teşvik konularında profesyonel danışmanlık hizmetlerini sunmaktadır.

Yatırımcılar Teşvik Belgesi Alarak Nelerden Yararlanır?

Devletimiz ve çeşitli bakanlıklar farklı sektörler ve ürün kalemleri için özel teşvikler sunabildiği gibi genel olarak yatırımcıların tamamına da teşvikler sunabilmektedir. Tüm bu teşvikler özellikle birikimlerin çalışma alanına yönlendirilmesi ve istihdam oluşturarak üretimin artması sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Bu konuda teşvik belgesi alımı ile yatırımcıların istedikleri alanda başarılı yatırımlar yapmaları ve bu yatırımları devlet tarafından sunulan avantajlar ile yapmaları sağlanmaktadır. Farklı sektörler ve konular için değişik teşviklerin verildiği görülmektedir. Yatırım yapılacak sektöre ve alana göre gerekli olan tüm teşviklerden yararlanmak için yapılacak başvurularda teşvik belgesi gerekli olan evraklardan ilkidir. Her yatırımcının alması gereken bu belge ile devlet tarafından sunulan teşviklere başvuru yapılması mümkün olabilmektedir.

Teşvik Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizde yer alan tüm gerçek ve tüzel kişiler bu belgenin alınması için başvuru yapabilmektedir. Firmalar veya yatırımcı kişiler bu belgenin alınması için hangi sektör veya iş kolunda olmalarına bakılmadan teşvik belgesi alımı yapabilmektedir. Alınacak bu belge sonrasında teşvik alımı ise ancak devlet tarafından istenen yeterliliklerin ve şartların yerine getirilmesi ile mümkün olabilmektedir. Belgenin alınması ile sektöre ve iş koluna uygun olan tüm teşviklere gerekli şartların yerine getirilmesi ile başvuru yapılabilmektedir. Ancak teşvik belgesi tüm bu işlemlerin yapılmasından önce alınması gereken bir belge olmaktadır. Firmamız bu belgenin alımı konusunda deneyimli ekibi ile sizlere danışmanlık hizmet sunmaktadır.